Menü Kapat

Araştırma Yazarı Arıyoruz!

Teknoloji ve Hukuk olarak başta Türk ve Avrupa Birliği hukukunda bilişim ve teknoloji hukuku ve teknoloji ile hukukun kesiştiği noktalarda  yaşanan hukuki gelişmeler hakkında çalışmalar yapacak araştırma yazarları arıyoruz!

Başvurucuda aradığımız en önemli özellik, istek ve hevestir. Eğer siz de teknoloji ve hukukun kesiştiği noktalarla ilgileniyor, bu konuları merak ediyor ve  araştırma yapıyorsanız, bu bizim için en önemli kriteri sağladığınız anlamına gelir.

Çalışmalarınızın Teknoloji ve Hukuk’ta yayımlanması için öz geçmişinizi ve varsa mevcut çalışmanızı writer@teknolojihukuk.com adresine göndererek veya buraya tıklayarak araştırma yazarlığına başvurabilirsiniz.

Araştırma yazarlığı ile ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki Sıkça Sorulan Sorular bölümünü inceleyebilirsiniz. Açıklamış olduğumuz hususlar dışında bizlere sormak istediğiniz herhangi bir konu varsa writer@teknolojihukuk.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Başvuruda bulunmak için mevcut bir çalışmanızın olması gerekmez. Başvurusunuzun kabulü halinde çalışmanızı hazırlamanız için gerekli süre verilir.

Teknoloji ve Hukuk’ta yayımlanacak çalışmalarda;

  • Konunun teknoloji ve hukukun kesiştiği bir nokta olması,
  • TH Yazım Kılavuzu’na uygun olması,
  • 1 ile 10 sayfa aralığında olması,
  • Yalın ve anlaşılabilir dil kullanılması.

beklenmektedir.

Çalışmalar öncelikle konu bakımından ardından TH Yazım Kılavuzuna göre değerlendirilir.

Çalışmanız isminiz, e-posta adresiniz ve göndermeniz halinde resminiz ile birlikte yayımlanır. Ancak talep etmeniz halinde çalışmanız isimsiz olarak da yayımlanabilir.

Yayım tarihinde resimsiz yayımlanan çalışmalara yazarın talebi ile resim eklenmesi mümkündür.

Teknoloji ve Hukuk çalışmanızın yayımlanmasından sonra içeriğe yönelik değişiklik yapmaz.

Daha önce başvurusu kabul edilen yazarlar tekrar başvuru yapmadan, doğrudan yayımlanmasını istedikleri çalışmasını incelenmek üzere writer@teknolojihukuk.com e-posta adresine gönderebilirler.

Teknoloji ve Hukuk, daha önce basılı veya dijital mecrada yayımlanmış çalışmaları tekrar yayımlamaz. Ancak kişilerin sosyal medya hesaplarında yayımladıkları kendi çalışmaları Teknoloji ve Hukuk’ta yayımlanabilir.

Araştırma yazarlığında gönüllülük esastır. Bu kapsamda başvurusu kabul edilen yazarlara herhangi bir ödeme yapılmaz.